Rariga

Rodinné vinárstvo - Modra, SK

    Vinárstvo Rariga·7. január 2018
    Naše rodinné Vinárstvo Rariga pôsobí naplno od roku 2003, no jeho korene siahajú však už do roku 1986. Práve vtedy Igor Rariga zasadil svoj prvý vinohrad. Dnes 3 Rarigovci budujú v Modre moderné vinárstvo s tradičnými prvkami.
    Pod Malými Karpatami na 4 ha vlastných viníc pestujeme niekoľko vybraných odrôd hrozna, no časť i dovážame na spracovanie. Ročná produkcia dosahuje približne 40 000 fliaš ročne. Degustácie vín pre záujemcov realizujeme v dobovej kamennej pivnici z roku 1593 v centre Modry.
    Vinárstvo sa pýši mnohými zahraničnými oceneniami z Bruselu, Viedne, Madridu či New Yorku. Zaujímavosťou je aj špeciálna edícia vín pre Petra Sagana a Michala Handzuša. Tie najlepšie ročníky vín starostlivo uskladňujeme v privátnom archíve, kde ich kvalita rastie.
    Za svoje eso rozhodne považujeme Rizling rýnsky, ktorý má na svahoch Malých Karpát ideálne podmienky pre svoj rast. Kamenistá pôda, slnečný svah ale i dlhoročné vinárske skúsenosti premieňajú nielen túto odrodu z modranského regiónu na lahodné víno svetovej úrovne. Objavte aj vy tento skrytý poklad Malých Karpát.